Jak prawidłowo zaplanować kolejność prac remontowych.

  • -
łazienka z lustrem

Jak prawidłowo zaplanować kolejność prac remontowych.

Category:Porady remontowe Tags : 


Jak prawidłowo zaplanować kolejność prac remontowych

Harmonogram remontu

 

Właściwe planowanie prac remontowych to połowa sukcesu.

Inaczej podchodzimy do planu prac gdy w mieszkaniu podczas prac przebywają domownicy, trzeba w harmonogramie remontu uwzględnić ich potrzeby dnia codziennego.

Palowanie generalnego remontu mieszkania wyklucza jednak całkowicie obecność domowników. Planując zatem tak szeroki zakres prac remontowych najlepiej jest zatem przewidzieć konieczność skorzystania na czas remontu z innego lokalu aby spokojnie przeczekać burzę remontową.

Wówczas prawidłowe planowanie remontu pozostawić najlepiej ekipie remontowej mającej doświadczenie w pracach remontowych

malowanie ścian bydgoszcz

Harmonogram prac remontowych

Gruz

Pamiętając o właściwym zaplanowaniu prac remontowych w harmonogramie należy uwzględnić pojemnik na gruz. W większości przypadków właściciele posesji mają możliwość zamówienia darmowego raz w roku pojemnika na gruz. Można z niego skorzystać, należy jednak zdawać zębie sprawę, że przy generalnym remoncie nie będzie on wystarczający. Należy zatem wybrać z bogatej oferty firm zajmujących się wywozem gruzu właściwy pojemnik odpowiadający w przybliżeniu przewidywanej ilości odpadów. Firma remontowa powinna mieć przyznany nr BRCD gwarantujący legalność zadania.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie mieszkania. Oczyszczenie z mebli. Jeżeli nie można ich wynieść lokalu należy je zabezpieczyć. Nie będzie to jednak najlepsze rozwiązanie. Przy wylewaniu posadzki samopoziomującej w pomieszczenie niestety nie może nic stać w pomieszczeniu.

Po usunięciu zbędnych przedmiotów przystępujemy do oczyszczenia ścian sufitów ze zbędnych starych powłok malarskich.

Równocześnie reszta ekipy przystępuje do wykucia starych okien i drzwi .

Wymiana okien i drzwi zewnętrznych trwa stosunkowo szybko. Stosowane dziś środki uszczelniające pomagają maksymalnie przyśpieszyć czas montażu.