Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Budowa ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe zazwyczaj wykonywane jest we pomieszczeniach pozbawionych poziomej izolacji termicznej.

Przy już wylanej posadzce najwłaściwszą metodą jest skucie posadzki ułożenie folii póżniej styropianu uszczelniając warstwę izolacji pozbawiając warstwę styropianu ewentualnymi nieszczelności. Przed ułożeniem przewodów pex na spodzie umieszczamy folię aluminiowa odbijającą ciepło.

Po ułożeniu kręgów rury pex i zamocowaniu ich do podłoża można przystąpić do przykrycie 6-7 cm warstwą wylewki.

Po około 30 dniach od wylania można przystąpić do ułożenia okładziny podłogowej. Warto wcześniej sprawdzić wilgotność podłoża.

Tak w skrócie można opisać prace związane z realizacją zadania inwestycyjnego w zakresie układania ogrzewania podłogowego wodnego.

Ogrzewanie podłogowe dla każdego

Do właściwego działania niezbędny jest także blok gdzie schodzą się wszystkie pętle, całość zakrywa szafka .

Prościej jest wykonać ogrzewanie podłogowe przy budowie od podstaw domu.

Najkorzystniej dla inwestora jest zaplanowanie instalacji ogrzewania podłogowego już na etapie budowy. Pozwoli to na zaoszczędzenie środków. Do prac przystępujemy zazwyczaj już na etapie projektów konsultując potrzeby instalacji ogrzewania dla optymalnego wykorzystania materiałów.

Po określeniu potrzeb powstaje projekt a po uzgodnieniu z inwestorem we właściwym momencie przystępujemy do realizacji zlecenia.

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań gwarantujących bezawaryjną pracą zarówno samej instalacji ogrzewania jaki urządzeń sterujących, w tym bezprzewodowych współpracujących w siecią mobilną i wifi. Strefowe sterowanie świetnie sprawuje się przy wielu pomieszczeniach.