Ile kosztuje remont łazienki

 • -
skuwanie płytek

Ile kosztuje remont łazienki

Category:Porady remontowe Tags : 

Koszt remontu łazienki w 2024 roku – od czego zależy wycena?

Nie bez znaczenia przy wyliczeniu, ile kosztuje remont łazienki w 2024 roku, jest standard wykończenia.

Różnica pomiędzy ceną płytek z marketu budowlanego a glazurą sprowadzaną na zamówienie z zagranicy może być liczona nawet w tysiącach złotych.

Pamiętaj, że na ostateczny kosztorys zawsze ma wpływ to, jakie materiały i sprzęty wybierzesz. Wycena powinna być podzielona na dwie części: koszt zakupów oraz koszt robocizny łazienki. Kiedy dowiesz się, ile musisz zapłacić ekipie remontowej, łatwiej będzie dysponować pozostałym budżetem przeznaczonym na zakup materiałów budowlanych i elementów wyposażenia.

Cena remontu łazienki w 2024 roku – wstępne prace

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych czynności związanych z robotami remontowo-wykończeniowymi w łazience – od usunięcia poprzednich lub zniszczonych elementów do montażu nowego wyposażenia. Pamiętaj, że jeśli w grę wchodzi remont istniejącego pomieszczenia, w pierwszej kolejności należy zerwać płytki i usunąć urządzenia sanitarne.

 • Skucie starych płytek ze ścian i z podłogi – średnia wycena usuwania glazury to w zależności od lokalizacji 39,53–59,34 zł/m². Płytki podłogowe skujesz za ok. 30 zł/m².
 • Demontaż urządzeń sanitarnych – szacowany koszt usunięcia wanny, umywalki, kabiny prysznicowej i miski ustępowej to ok. 150 zł/szt.

Wyrównanie i przygotowanie ścian oraz podłogi pod nowe płytki może być wliczone w cenę skuwania, ale nie musi. Wtedy prace te podlegają następującej wycenie:

 • Naprawa ewentualnych uszkodzeń na ścianach i podłodze – w zależności od lokalizacji będzie to 9,13–12,10 zł/m².
 • Wyrównanie i wygładzenie ścian – położenie gładzi to orientacyjny koszt ok. 40 zł/m². Najdrożej wycenia się tę usługę w województwie mazowieckim, a najtaniej w łódzkim i śląskim.
 • Wyrównanie podłogi – szacowana cena za wylewkę samopoziomującą na podłodze to ok. 35 zł/m².

Ile kosztuje montaż urządzeń w łazience?

Na tym etapie możesz już szacunkowo określić koszt remontu łazienki w 2020 roku. Kiedy prace na ścianach i podłogach zostaną zakończone, czas na montaż urządzeń sanitarnych i mebli. Wycena zależy głównie od lokalizacji, w której znajduje się Twoje mieszkanie lub dom.

 • Montaż umywalki – koszt szacuje się na ok. 100 zł.
 • Montaż miski ustępowej – przybliżony koszt to 99,60-132 zł.
 • Montaż bidetu – uśredniony koszt to 99,60-138 zł.
 • Montaż wanny bez obudowy – szacowany koszt to 164,40-228 zł.
 • Montaż kabiny prysznicowej – średni koszt to 264-324 zł.

Najwyższe podane ceny dotyczą województwa mazowieckiego, a najniższe lubelskiego i świętokrzyskiego.

Ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 4 m²?

Ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 4 m², wystarczy podliczyć wymienione wyżej szacowane kwoty za robociznę za 1 m². Wbrew pozorom cena remontu małej łazienki w bloku niekoniecznie będzie znacznie niższa od większego pomieszczenia. O ile sama praca fachowców będzie tańsza, to już ostateczny koszt zależy od wyposażenia.


Skuwanie starych płytek i montaż nowych na ścianach oraz podłodze, a także instalacja urządzeń sanitarnych, sama robocizna 2000- 3000 zł.

Koszt remontu łazienki w 2024 roku możesz oszacować samodzielnie, co pozwoli Ci na zaplanowanie niezbędnego budżetu. Jednak nawet niewielkie pomieszczenie wiąże się ze sporym wydatkiem, kiedy zsumujesz cenę robocizny, sprzętów i materiałów. Pamiętaj, aby wybrać sprawdzoną i rzetelną ekipę, solidnie wykona swoją pracę, ale także doradzi i przede wszystkim.

źródło homebook