Remont pokoju

  • -
remonty

Remont pokoju

Category:Porady remontowe Tags : 

Remont pokoju i zakres remontu pokoju w w bloku.

Większość z nas sądzi, że remont pokoju polega głównie na wyborze farby jakiegoś wałka trochę foli ochronnej i można malować.

Tymczasem proces remontowy jest nieco bardziej skomplikowany.

Zazwyczaj do rozpoczęcia prac remontowych skłaniamy się po wielu latach użytkowania pomieszczenia. Na ścianach oprócz ubytków, pęknięć śladów użytkowania znajdziemy także tłuszcz i kurz.

Z tego powodu aby właściwie przygotować prace remontowe należy właściwie ocenić zakres prac. W tym momencie pojawić się powinien fachowiec z firmy remontowej dokonujący oględziny pomieszczenia.

Nie należy, wg nas polegać na rozesłaniu zapytań do potencjalnych wykonawców – ile za metr itp. Ponieważ nie będzie to adekwatne do zakresu robót. Można jedynie określić przybliżony koszt, lecz będzie on obarczony znaczną tolerancją błędu.

Zazwyczaj w zakres prac remontowych pokoju wchodzi zmycie lub zeszlifowanie starej warstwy farby, niekiedy wręcz zeskrobanie luźnych powłok. Nałożenie warstw gipsu szpachlowego i gładzi. Usunięcie pęknięć i nierówności, a także gruntowanie ścian i sufitów (chociaż niekiedy lepiej tego nie robić). Aby uniknąć problemów z wykonaniem poszczególnych prac remontowych przy pracy nad nawet małym pokojem w bloku wszystkie te drobne na pierwszy rzut oka czynności powinny być wykonane przez osobę wyspecjalizowane w pracach remontowych.

Wybór właściwego specjalisty remontowego pozwoli finalnie za zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

ILE KOSZTUJE REMONT POKOJU?

Napisz lub zadzwoń umówimy się w dogodnym dla obu stron terminie i poznasz koszty realizacji zadania.